KOMİNZM

Aşağa gitmek

KOMİNZM

Mesaj tarafından Å§!kª Bir Ptsi Kas. 05, 2007 11:49 am

KOMİNİZMBir sistemin her şeyinin yanlış olması gerekmez. Onun da bazı güzellikleri olabilir. Sosyalizmin insanlığın ortak güzelliklerinden bazıları olabilir. Ancak sistem olarak İslam esaslarına aykırıdır.

Kominizm, 1818'de Almanya'da doğan ve 1883'te İngiltere'de ölen Karl Marks adlı bir yahudi tarafından ortaya atılmıştır.

Karl Marks'ın özel hayatını dikkatle inceleyen bir kimse,onun bir"hayat tarzı" olarak niçin"Kominizm"den başka bir sistem ortaya koymadığını kolaylıkla anlayabilir.
Onu,bir dünya görüşü(ideoloji)olarak"Kominizm"i ileri sürmeye iten faktörlerin başında, hiç kuşkusuz duygusal yaşamındaki başarısızlıkları gelir. Karl Marks,1836 yılında aristokrat bir aileye mensup olan bir kızla gizlice nişanlanır. Ancak kızın ailesi bir süre sonra bu meseleyi öğrendiğinde, kızlarının bu evlilik girişimini Marks'ın aristokrat bir aileye mensup olmadığı gerekçesiyle engeller. Bu hadise, Marks'ın duygusal yaşamında yediği ilk darbedir ve kendisinde adeta bir şok tesiri meydana getiren bu darbeden sonra Marx burjuvaziye ve aristokratlara karşı korkunç bir kin beslemeye başlayacaktır.

Ayrıca 1835'te Bonn'daki"Şairler kulübü"nde, Karl Marks'ın bir burjuvazi ile yaptığı bir kılıç düellosu vardır. Düello, kaşından yaralanan Marks'ın yenilgisiyle sonuçlanmış ve fakat bu burjuvanın kendisinde açtığı bu yara, sadece kaşında bir iz olarak kalmayıp, zihninin derinliklerine kadar işlemiştir.

Öte yandan ailesinin yoksul ve dindar olmasının Marks'ta, zenginlere karşı bir amansız kinin doğmasına neden olduğunu ve bu kinin sonucunda Shakespeare'in şu sözlerini sürekli tekrarlar hale geldiğini belirtelim.

"Ey altın! Ey pırıl pırıl parlayan altın! Senki siyahı beyaz, çirkini güzel, kötüyü iyi, yaşlıyı genç, korkağı cesur kılarsın! Kutsal bağları kuran ve çözen de bu kan kırmızı köleliğin ta kendisidir......"

Ancak(şurası unutulmamalıdır ki)onun bir sistem olarak"Kominizm"i veya başka bir deyişle "Marksizm"i öne sürmesine yol açan en büyük faktör kendisinin yahudi oluşudur. Tüm bunların yanı sıra Kominizm'in feodalizm'in yarattığı zulme ve gene de tüm Avrupa'da tanık olunan haksızlıklara bir tepki olarak doğduğu da açık bir gerçektir.Yine Kominizm, kilisenin kendi yolundan sapmasına da bir tepkidir.O dönem kilise, yöneticileri teokratik(Kralların Allah tarafından halkı yönetmek üzere seçildiklerine inanan dini yönetim biçimi) sistemin destekleyicisi haline gelmiş ve yönetimi tamamen destekleyerek,onların sözünden çıkmamayı ilke haline getirmişti.

Kominizm, Ateizm'in eşidir. Herşeyi maddeci bir gözle ele alır. Net kanıtları;
"Tanrı yoktur.Hayat da maddeden ibarettir."(karl marks)
"Evrendeki olayları düzenleyenin Tanrı olduğu düşüncesi doğru değildir.Gerçek şu ki,Tanrı,insanın kendi aczini örtbas edebilmek için uydurduğu bir safsatadır.
Tanrı'nın var olduğu fikrini savunanların,aslında cahil ve aciz kimseler olmaları da bunun kanıtıdır."(lenin)

Kominizm dünyaya hakim olmayı, Ateizm'i yaygınlaştırmak, araç olarak terörü kullanmak, ahlakı ayaklar altına almak bakımından Siyonizmle yakın arkadaştır.

"Kominizm militan, her türlü dalavere, aldatma ve beyin yıkama takatiklerini yerine göre kullanmak zorundadır. Çünkü kominizm'i yayma mücadelesi verirken, kominizm'i gerçekleştirecek her aracı kullanmak normal ve kutsaldır......."(lenin) (Bu sistemde diğer sistemler gibi kendi çıkarlarını gözetebilmek için hertürlü sahtekarlığı yapmaktan kaçınmamaktadır. Nitekim fikir babalarının görüşleri de böyledir.)

Kominizm anlayış ınkılap hususunda işçi ve çalışanların gönüllerine saçtığı kin gücüne ve toplumun tabakaları arasında intikam ve kızgınlık ruhunun oluşmsına güvenir. Marks bu bağlamda işçilere seslenerek şöyle der: "Siyasi egemenliği elde edebilmeniz buna layık olabilmeniz için halkla onbeş yirmi veya elli yıl süresince iç savaş vermeniz gerekir."

Papon der ki: "Müstebitleri, eşrafı ve milliyetçileri kesiniz."

Paravdon ise şöyle der:"Bütün dünyanın son bir kez bilmesi gerekir ki Aristokrasizmin ölümden başka kurtuluşu yoktur."Kominizm inkılap anlayışında Maksist toplumun oluşturulabilmesi için her türlü sapık yol ve vesileyi caiz görür. Lenin der ki: "Kominizm savunucularının her türlü hile tuzak ve saptırma yollarını denemesi gerekir.

Kominizm eşitlik ilkeleriyle süslenmiş bir düzendir. Örnek verecek olursak; Çinin Özbekistana uyguladığı kıyım bu mu eşitlik, eşitlik bir annenin göz yaşı dökmesine kahkaha atmak mı, yoksa bir çocuğu yetim bırakmak mı ve acizi ezmek mi eğer bu eşitlik ise biz müslümanlar bunun karşısındayız.
avatar
ŧ!kª
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj Sayısı : 83
Yaş : 24
Kayıt tarihi : 25/10/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: KOMİNZM

Mesaj tarafından seccil =) Bir Salı Ocak 22, 2008 8:43 am

benzerleri bnde de var ama olsun sonuçta farklı kaynaklar farklı görüşler eline saalk cnm Smile
avatar
seccil =)
Moderatör
Moderatör

Kadın
Mesaj Sayısı : 123
Yaş : 24
Nereden : bizim evden :D
Şakacımısınız : az biraz =)
Mesleğiniz : kafama göre taklmak
Kayıt tarihi : 25/10/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: KOMİNZM

Mesaj tarafından Admin Bir Perş. Ocak 24, 2008 5:59 am

ewt emeğine sağlık güzel paylaşım
avatar
Admin
Site Admin'leri
Site Admin'leri

Erkek
Mesaj Sayısı : 112
Yaş : 26
Nereden : Jameika
Şakacımısınız : Bilmm Arqlara sorun ;)
Mesleğiniz : Rocqçu dsm yalan olur :D
Kayıt tarihi : 20/10/07

Kullanıcı profilini gör http://aktifko.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz